Aile Ofisleri

Küresel ekonominin içinde bulunduğu belirsizlik dönemini başarılı şekilde atlatabilmesi, güçlü aile şirketleri ile doğrudan ilişkilidir. Ailelerin yatırım ve portföy yönetimi, emlak planlaması, miras planlaması ve mali danışmanlık gibi finansal ve hukuksal çözümlere duyduğu ihtiyaç her geçen gün artıyor.

Dünyanın en büyük aile şirketlerinin bulunduğu Avrupa’nın 5’inci büyük ekonomisi olan Türkiye, bulunduğu bölgenin en önemli ekonomik merkezi konumundadır. Türkiye’nin güçlü ekonomisinin en büyük destekçisi olan aile şirketleri, tüm şirketlerin yüzde 95’ini oluşturmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren aile şirketleri, toplam ihracatın yüzde 28'ini gerçekleştiriyor.

Türkiye’de inşaat, demir-çelik, gıda, tekstil gibi çok çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere sahip dolar milyonerlerinin sayısı 170 bine ulaşmıştır. Bu yönüyle dünyanın en hızlı büyüyen servet birikim alanlarından birini temsil eden Türkiye, aile ofisleri için büyük fırsatlar vadediyor.

İFM bünyesindeki aile ofisleri, aynı merkezde yer alan yasal ve düzenleyici kurumlar ile lisanslama araçlarına kolaylıkla ulaşabiliyor. İFM, çok yönlü ekosistemi sayesinde, aile ofislerinin, ailelere ayrıcalıklı ve özel hizmet vermesini sağlayan bir platformun yanı sıra, dinamik pazarlara da doğrudan erişim sağlıyor.