Bölgesel Yönetim Merkezleri

Avrupa’nın 5’inci büyük ekonomisi olan Türkiye, bulunduğu bölgenin en önemli ekonomik merkezi konumundadır. Dengelerin yeniden kurulduğu, tüm küresel ekonominin yeniden şekillendiği bu dönemde Türkiye, çok uluslu şirketler için büyük fırsatlar sunuyor.

İstanbul, Avrupa, Asya ve Orta Doğu’ya doğrudan erişim sağlayan coğrafi konumu, gelişmiş teknolojik altyapısı, karayolları, üç havalimanı ve 16 milyonluk nüfusuyla dünyanın en büyük ve eşsiz metropollerinden biridir. Tüm bu faktörler, İstanbul'u doğal bir ticaret merkezi haline getiriyor.

Bölgesel yönetim merkezleri, çok uluslu şirketlerin maliyetlerden önemli ölçüde tasarruf etmelerini, iç kontrollerini güçlendirmelerini ve iş verimliliğini artırmalarını sağlıyor. İFM, bölgesel yönetim merkezleri için değişen küresel ve bölgesel ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte, yüksek kaliteli altyapıya sahip, esnek ve iş dostu bir ekosistem olarak konumlanıyor.

İFM, küresel finansal piyasalar ile entegre olmuş yapısı ve bütünleşik beşeri sermayesi çok güçlü, yeni teknolojik ürün uygulamalarında öncü ve müşteri odaklı bankaları ile birlikte dünya çapında lider konuma sahip olan bankacılık sektörünün yanı sıra, vergi teşvikleri ile de benzersiz bir rekabet avantajı sağlıyor.