Özel Sermaye

Avrupa’nın 5’inci büyük ekonomisi olarak bulunduğu bölgenin en önemli ekonomik merkezi konumundaki Türkiye, cazip bir yatırım üssü olmasının yanı sıra özel sermaye işlemlerinin en çok gerçekleştiği pazarlara doğrudan erişim sağlaması yönüyle büyük fırsatlar barındırıyor.

Gün geçtikçe daha çok şirket, rekabet gücünü korumak ve büyümeyi sürdürmek için uluslararası sermaye de dahil olmak üzere özel sermayenin sağladığı finansman ve yönetim hizmetlerine başvuruyor. Öte yandan birçok hükümet, bir başka özel sermaye fırsatını temsil eden kamu-özel ortaklıklarına yöneliyor. Bu konumuyla İFM, özel sermaye şirketlerinin bölgeye yayılması ve müşteri portföyünü genişletmesi için ayrıcalıklı bir merkez üssü sağlıyor.

İFM, bünyesinde bulunan lisanslama seçenekleri, çok yönlü finansal kurumları ve her türden özel sermaye fonunun yönetilmesine imkan tanıyan bölgesel platform modeliyle, küresel ekonominin kalkınmasının en büyük destekçilerinden biri olan özel sermaye şirketleri için eşsiz rekabet avantajı yaratıyor.