Varlık Yönetimi

Varlık yönetimi, dünya genelinde finansal dengelerin yeniden şekillendiği bu dönemde bankacılık sektörünün istikrarı ve ekonomilerin sürdürülebilirliği açısından önemli bir rol oynamaktadır. Varlıklı birey ve ailelerin yatırım ve portföy yönetimi, emlak planlaması, miras planlaması ve finansal danışmanlık gibi varlık yönetimi çözümlerine olan ihtiyacı her geçen gün artıyor.

2021 yılı itibarıyla Türkiye'de 19 varlık yönetim şirketi faaliyet göstermektedir. Bireylerin borçlarını ödeyerek ekonomiye yeniden katılmalarına, finansal sistemin likiditesinin artırılmasına ve bankaların bilançolarının iyileştirilmesine katkı sağlayan varlık yönetim şirketleri, bugüne kadar Türkiye'de 1 milyondan fazla tüketiciye finansal özgürlük sağlamıştır.

Yeni yatırımların ilgi odağı olan Türkiye'de bireysel müşteriler ve aileler, finansal hedefleri doğrultusunda geniş yatırım seçenekleri ve varlık tahsis danışmanlığı gibi sofistike varlık yönetimi çözümlerine ihtiyaç duyuyor.

Dünyanın en büyük aile şirketlerinin bulunduğu Avrupa'nın 5. büyük ekonomisi olan Türkiye, varlık yönetimi ürün ve hizmetlerine olan talebin en yoğun olduğu pazarlara doğrudan erişim sağlıyor.

Çok çeşitli finansal hizmetler sektöründeki tüm oyuncuları barındıran İFM, varlık yönetimi şirketlerinin müşterilerinin tasarruflarını korumak ve artırmak için kapsamlı hizmetler sunabilecekleri bir platform sunuyor.